POMOC DZIECIOM I MŁODZIEŻY. 116 111 – TELEFON ZAUFANIA

Przypominamy o anonimowym i bezpłatnym numerze telefonu 116 111, pod który mogą dzwonić dzieci i młodzież potrzebująca wsparcia, opieki i ochrony. Z pomocy mogą też skorzystać rodzice i nauczyciele, którzy potrzebują wsparcia i informacji jak pomóc dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności w tym trudnym dla wszystkich czasie.

Wszyscy, którzy chcą uzyskać poradę lub opowiedzieć o swoich problemach z rówieśnikami, rodzicami lub innymi osobami, mogą dzwonić na infolinię 24/h przez 7 dni w tygodniu. Ponadto za pośrednictwem strony internetowej www.116111.pl można zadać pytania i znaleźć odpowiedzi na najbardziej nurtujące nas sprawy.

Telefon zaufania obsługują wykwalifikowani konsultanci, związani z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, którzy za wyjątkiem porad i rozmów z młodymi ludźmi na temat ich sytuacji kryzysowych, ściśle współpracują także z jednostkami organizacyjnymi Policji, w zakresie udzielania pomocy i ochrony dzieci w przypadkach zagrażających ich zdrowiu lub życiu.

 

Przypominamy także, że zawsze, gdy grozi nam jakieś niebezpieczeństwo, jeśli ktoś robi nam krzywdę lub kogoś się obawiamy, mamy prawo powiadomić o tym policję. Na policję można także zgłaszać sytuacje związane z popełnieniem przestępstwa czy niewłaściwych zachowaniach osób nieletnich świadczących o demoralizacji. Na policję można zadzwonić (numer 112) lub udać się osobiście.

 

Asystent ds. nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Giżycku asp. Mariola Jagodzińska również służy pomocą w rozwiązywaniu problemów dotyczących bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Policjantka zaprasza do kontaktu pod nr tel: 47 735 22 15.

 

źródło: www.gizycko.policja.gov.pl