Ułatwienia dostępu

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miłkach jest jednostką organizacyjną gminy, swoim zasięgiem obejmuje sołectwa: Bielskie, Czyprki, Danowo, Jagodne Małe, Jagodne Wielkie, Kleszczewo, Konopki Małe, Konopki Nowe, Konopki Wielkie, Lipińskie, Marcinowa Wola, Miłki-Miechy-Przykop, Paprotki, Rydzewo, Ruda, Staświny, Wyszowate.

Podstawowym obowiązującym aktem prawnym określającym zadania Ośrodka Pomocy Społecznej z zakresu pomocy społecznej i sposób ich realizacji jest ustawa z dnia 12.03.2004 roku o pomocy społecznej oraz akty wykonawcze do tej ustawy. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miłkach realizuje zadania własne i zlecone, które zmierzają do zaspokojenia niezbędnych potrzeb życiowych osób i rodzin oraz umożliwienie im bytowania w warunkach odpowiadających godności człowieka.

Zgodnie z założeniem ustawodawczym w sferze udzielania świadczeń z pomocy społecznej, działania naszego organu skupiają się na zapobieganiu, łagodzeniu skutków i przezwyciężaniu najbardziej dotkliwych zjawisk społecznych: ubóstwa, bezrobocia, chorób, przemocy, nieprzychylności losu, oddziaływania żywiołów i niekontrolowanych patologii rozwoju cywilizacyjnego.

Głównym celem podejmowanych działań jest umożliwienie osobom i rodzinom przezwyciężenie trudnych sytuacji życiowych, których nie są one w stanie pokonać, wykorzystując własne uprawnienia, zasoby i możliwości.

 

Kadra Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miłkach

 

Kierownik – Ewelina Byrwa

 

Pracownicy:

 Irena Iwona TytłaGłówna Księgowa

 

 Izabela Tech - Pracownik socjalny  email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kamila Małkowska - Pracownik Socjalny email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

• Małgorzata Pesta - Pracownik socjalny, Przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Anna Stankiewicz Asystent rodziny email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 Joanna WawrzynInspektor ds. świadczeń rodzinnych, dodatku mieszkaniowego oraz dodatku osłonowego email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 Marta Wiśniewska - Kulesz - Inspektor ds. funduszu alimentacyjnego email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Alina Kryba - Opiekun osób starszych